Wytrwanie na diecie to bardzo trudne zadanie, wokół nas istnieje mnóstwo pokus, a jak wiadomo zakazany owoc najlepiej smakuje. Jeżeli nasza metoda odchudzająca jest zbyt rygorystyczna, to ciężko nam będzie wytrzymać na niej do końca, a z kolei częste próby odchudzania bardzo spowalniają nasz metabolizm. Dlatego też zawsze powinniśmy wybierać diety stabilne i powodujące stopniową utratę kilogramów. Dieta 1000 kcal jest tego najlepszym przykładem, jest to metoda bezpieczna i polecana przez wszystkich dietetyków.

Zanim jednak rozpoczniemy odchudzanie tą metodą musimy poznać jej zasady. Dieta, wbrew temu co pokazuje nazwa, nie zawsze będzie stanowiła 1000 kcal dziennie. Każdy z nas jest inny, każdy ma inne zapotrzebowanie energetyczne i to dietetyk powinien określić jaką dawkę kalorii powinniśmy dziennie przyjmować. Dieta jest na tyle bezpieczna, że mogą ją stosować zarówno osoby w sile wieku, jak i dzieci oraz młodzież. Podstawą jadłospisu jest duża ilość warzyw oraz produktów pełnoziarnistych. Do tego należy jeść chudy nabiał oraz białe mięso i niektóre ryby.

Takie zasady warto stosować w swoim codziennym jadłospisie nie tylko wtedy, gdy jesteśmy na diecie i chcemy się odchudzić, ale i na co dzień, dla osób o zdrowej sylwetce, będzie to bardzo korzystne. Może to wręcz wpłynąć na lepsze funkcjonowanie wielu organów, usprawnienie procesów przebiegających w organizmie i zdecydowanie lepszą jego kondycję. Także wygląd człowieka, który przestrzega zdrowej diety, diametralnie się zmienia.