Dlaczego włosy wypadają?

Wypadające włosy są prawdziwą zmorą zarówno Pań, jak i Panów. W momencie zauważenia tego problemu pierwszym krokiem nierzadko jest zakup wielu preparatów drogeryjnych. Mają one teoretycznie za zadanie powstrzymanie włosów przed wypadaniem. Jest to podstawowy błąd, ponieważ w pierwszej kolejności należy poznać przyczyny tego, dlaczego włosy wypadają.

Może ich być bardzo dużo. Najczęściej jednak odpowiada za to długotrwały, intensywny stres. Potrafi on zaburzyć nie tylko porost włosów, ale i generować ich wypadanie. Czasami problem jest na tyle poważny, że nie występuje tylko podczas czesania, ale np. podczas kąpieli, czy snu. Wówczas konieczna jest szybka interwencja. Serum Grow Ultra może być skutecznie pomóc w walce z problemami wypadających włosów.

Drugą, równie częstą przyczyną wypadania włosów są uwarunkowania genetyczne. Jeżeli u rodziców, dziadków, czy dalszych pokoleniach również pojawiał się taki problem, istnieje duże prawdopodobieństwo, że spotka to również nas. W takim przypadku najlepiej udać się do specjalisty, jakim jest trycholog. Może on znaleźć rozwiązanie problemu.

Inną przyczyną wypadających włosów mogą być schorzenia skóry głowy, typu łupież. Wywoływany jest przez bakterie i szkodzi wyglądowi włosów. Przybiera postać białego proszku, który nie wygląda estetycznie. Czasami wystarczy zmiana kosmetyków do pielęgnacji włosów. Być może konkretny szampon lub odżywka są źródłem problemu. Niektóre ich składniki mogą wywoływać nadwrażliwość i uszkodzenie cebulek włosów. W przypadku preparatów takich jak Grow Ultra nie występują szkodliwe związki.

Włosy mogą wypadać również dlatego, że zbyt często wystawiane są na działanie wysokich temperatur. Jak wiadomo, wysoka temperatura wysusza włosy, które następnie słabną i wypadają. Wykonywanie tej czynności zbyt często może prowadzić do znacznego przerzedzenia włosów. Trudno później o to, by wróciły do normy. Jednak szanse wzrastają przy wykorzystaniu Grow Ultra.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Related Post