Pielęgnacja ciała latem

Pielęgnacja ciała latem

Kolorowe i przewiewne ubrania, morska bryza, brązowa opalenizna to tylko nieliczne obrazki, jakie mamy przed oczami na myśl o urlopie. Po jego zakończeniu niestety nasz wygląd pozostawiać może wiele do życzenia – przesuszona skóra i włosy, przebarwienia na ciele i wiele innych niekorzystnych zmian. Jak nie dopuścić do takiego scenariusza?

Lato, a więc okres intensywnej działalności słońca, a tym samym promieni UV, jest czasem wyczekiwanym, aczkolwiek niekorzystnie wpływającym na niezabezpieczone ciało. Warto mieć to na uwadze, otaczając siebie należytą ochroną, dzięki której powrót z urlopu nie będzie tragiczny w skutkach.

Ochrona włosów i jego koloru
Włosy tracą kolor głównie pod wpływem wody. Jeśli zatem wiele czasu spędzamy w wodzie, słonej morskiej czy też chlorowanej z basenu, warto zadbać o ich ochronę. Woda wnika w strukturę włosa, rozpuszczając kolor wymywając go. Niszczącą na włosy działają również promienie UV oraz wiatr.

Intensywnie działające promienie słoneczne bardzo często rozjaśniają włosy. Na zmianę koloru narażone są szczególnie blondynki, których włosy często zmieniają odcień na rudy lub miedziany. Dzieje się tak dlatego, iż w czasie koloryzacji z włosów usunięta zostaje melanina wywołująca pomarańczowe odbarwienia. W strukturę włosa wnika natomiast barwnik, który, na skutek działania promieni słonecznych zostaje szybko wypłukany.
Wysoka temperatura wysusza włosy, zatem o uzyskanie suchej, matowej i trudnej do ułożenia szopy na głowie już nietrudno.

Jak ochronić włosy latem?
Podstawą ochrony włosów jest sięgnięcie po nakrycie głowy – kapelusz, czapkę, chustkę. To dodatkowa ochrona i zmniejszenie ryzyka wystąpienia udaru.
Przed wodą i jej szkodliwym działaniem ochronić można się sięgając po czepek, na który decyduje się jednak niewiele osób. Aby zatem włosy zostały otoczone należytą ochroną sięgnąć należy po kosmetyki, najlepiej do włosów farbowanych, w których znajdują się składniki podtrzymujące kolor oraz filtry UV.
Ochroną przed wysuszeniem włosów są mgiełki, z których warto korzystać w czasie upalnych dni.

Ochrona skóry twarzy
Twarz w czasie upałów narażona jest na sporą dawkę promieni słonecznych, wobec czego zadbać należy o to, by stosownie ją ochronić. Pominięcie tej czynności sprawi, że skóra twarzy stanie się sucha, pojawią się przebarwienia, zwiększy się produkcja sebum, zniszczeniu ulegną włókna kolagenowe, przez co skóra straci swą naturalną elastyczność a w przyszłości szybciej pojawiają się zmarszczki. Za wszystko to odpowiedzialne są wolne rodniki, wróg skóry przyczyniający się do szybszego starzenia się skóry.

Jak ochronić skórę twarzy latem?
Aby ochronić skórę twarzy potrzebować będzie ona porcji antyoksydantów, które zahamują działanie wolnych rodników, złagodzą stany zapalne, ochronią włókna kolagenowe.
Wskazane jest również, by w kremie znalazły się koenzym Q10, witamina C i E, które również działają ochronnie, hamując fotostarzenie. Absolutną konieczność stanowią filtry UV chroniące przed promieniami słonecznymi.

Ochrona stóp latem
Latem odsłaniamy większe partie ciała, w tym i stopy, którym należy się stosowny odpoczynek oraz przepływ świeżego powietrza. Klapki, sandałki i inne wakacyjne obuwie jest jak najbardziej zalecane, co ważne, dla ich dobrej kondycji wskazane jest także chodzenie na boso, po trawie czy piasku. Ostrożnością należy się jednak wykazać na basenie czy pod prysznicem w wynajmowanych pomieszczeniach, gdzie dać o sobie może infekcja grzybicza.

Jak ochronić się przed grzybicą stóp?
Aby wakacje nie zakończyły się dla nas koniecznością zmagania się z grzybicą stóp, pamiętać powinniśmy o noszeniu na basenie czy pod prysznicem gumowego obuwia.
Bakterie lubią wilgoć, dlatego stopy należy dokładnie osuszać. I choć lato to okres upałów, zdarzyć mogą się deszczowe dni, w czasie których zakładamy pełne obuwie. Zadbajmy zatem, by wkładać do niego suche stopy a po spacerze w deszczu nie zapomnijmy o wysuszeniu wnętrza obuwia.
Stopy zabezpieczyć możemy również preparatami w postaci kremu czy żelu.

Więcej informacji:

apetistin jak stosować I audioxen producent I growultra.pl I uronal lek cena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Related Post

apetyt

ApetistinApetistin

Już nie musisz wystawiać swojej silnej woli na próby. Od dzisiaj zacznij stosować Apetistin i bez problemu przestań podjadać między posiłkami. Dotarcie do upragnionej wagi nigdy nie było takie proste.